Anasayfa » zayıflama yöntemleri

Soğan Diyeti

Soğan suyu ile zayıflama ahmet maranki, ender saraç, ibrahim saraçoğlu, ikbal gürpınar gibi ünlü diyetisyenlerce tavsiye edilen bir bitkisel zayıflama yöntemidir. soğan suyu ile zayıflama yorumları genelde hep olumlu yönde olup, uygulayanların soğan suyu ile zayıflamak hakkında müspet yorumlar yaptıklarını görüyoruz. Adından da anlaşılacağı gibi soğan suyu, soğanın kuru meyve sıkacağından elde edilen soğanın suyunun günde bir çay bardağı tüketilmesi ile uygulanan bir kür olduğunu söyleyebiliriz. Soğan suyunun faydaları elbette sadece zayıflamak için değildir.

Mide bağırsak rahatsızlıkları, cilt lekelerine bitkisel çözüm ve doğal tedavi, kaner hastalığına bitkisel çözüm, kalp ve damar hastalıklarına kesin tedavi çözümü gibi değişik uygulama alanları bulunan soğan suyu kürü iki değişik şekilde yapılabilmektedir. Bunlardan birincisi soğan suyu sıkılması ve içilmesi yöntemidir. Soğanın acılığını gidermek için ise içerisine 2 yemek kaşığı limon suyu koyabilirsiniz. İkinci yöntem ise soğan suyu çorbası tüketimidir.

1 adet kuru soğanı kabuğuyla ve kökleriyle birlikte önce yıkayın. sonra sirkeli suda bekletin. 1 bardak kadar suda 3 taşım kaynatın. (kabuğunu soymayın,köklerini kesmeyin). Bu soğan suyu kürünü hiçbir yan etkisi olmadığından büyük küçük herkes içebilir. kandaki şeker oranını dengeler, fazla kilosu olanlara faydalıdır. Bir bardak soğan suyunun içine çeyrek limon suyu sıkılarakta içilebilir.

Soğan çorbası nasıl yapılır derseniz tarifi aşağıda:

60 gr tereyağı
yarım kilo dilinmiş soğan
2 adet et suyu tableti
defne yaprağı
tuz
karabiber
120 gr rendelenmiş kaşar peyniri
1 küçük ekmek

Tereyağını eritip soğanları bu yağda iyice kavurun. tencereyi ateşten alıp içine 3 bardak suyu ve et tabletlerini ilave edin.tekrar ateşe koyun ve kaynatın. defne yaprağı, tuz, karabiberi içine katarak 40 dk kaynatın. ekmeği küçük dilimler halinde doğrayıp kızartın. üzerine rendelenmiş kaşarı koyun ve eriyinceye kadar pişirin. ekmekleri çorbaya atıp servis yapın.


14 Ekim 2010 5.544 okuma yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir