Anasayfa » zayıflama yöntemleri

Sağlıklı Kilo Vermek

Kolayca zayıflayabilmek amacıyla bir çok proğram dahilinde beslenme alışkanlıklarımızı düzene koymaya çalıştığımızda sonuç hüsran oluyor ve sağlığımız bozuluyorsa mutlaka birşeyeler ters gidiyor demektir. Öncelikle Uzman diyetisyenlerle görüşerek uygun bir beslenme proğramının hazırlanmasını sağlamalıyız. Yediğimiz besinlerin kalori, vitamin, yağı, şekeri kontrol ederek işe başlamak oldukça önemli. Besinlerin içerisinden aşırı tatlı tuzlu yağlı olanları ayıklamak genel insan sağlığı açısından kolayca alınabilecek tedbirler arasında sayılabilir. Zayıflatan diyet proğramları seçimini arkadaşlarımızdan değil beslenme ve diyet uzmanlarından edinmeliyiz.

İleri yaş döneminde damar sertliği açısından sağlığımızı tehlikeye atmayarak zararlı yağları hayatımızdan uzak tutmalıyız.

Mutlaka sıfır beden mankenler gibi olmanıza gerek yok kendi ideal kilonuzu bulup orada kalmat daha uygun olacaktır. Tek tip besinleri çok seviyor olabilirsiniz ancak tüm besinlerden almamız gerekenleri unutmadan beslenmenizi çeşitlendirmelisiniz.

Sebze tüketimi hemen her beslenme ve diyet planında ön plana çıkar, sağlıklı ve uzun bir ömür için anahtarın meyveler olduğunu belirten uzmanların önerilerini mutlaka dikkate alarak beslenmenize yön vermelisiniz.

Bağşıklık sisteminin çökmemesi için mutlaka beslenme düzeninin sağlanması gerekin hangi besin kaynağından nekadar almanızı ve kilo almadan beslenmenizi sürdürebilmek için gerçekçi ve bilimsel yollardan hesaplanarak hazırlanmış diyet proğramı en uygun araç olacaktır.


29 Kasım 2010 3.177 okuma yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!

Lütfen yazı ile ilgili yorumunuzu yazın. Yorumlarınız bizim için önemlidir